Může se hodit...

 

Co připravit pro nové štěně?

 

Miska na vodu a na žrádlo

Doporučuji misku s protiskluzovým dnem,dobře omyvatelnou, třeba z plastu nebo nerezu.

 

Krmení

Existuje mnoho značek suchých krmiv,konzerv a všeho možného..je ale důležité, při přechodu na jinou značku granulí,přimíchávat alespoň po dobu 14 dnů novou značku k té,co jste dosud podávali.Vyhnete se tak zažívacím problémům.A rada zní,že podle tuhosti a barvy hovínka,kvalitě srsti,vitality a chuti jíst poznáte,která značka je pro vašeho miláčka nejlepší.

Pro štěně malého plemene je vhodné krmit jak suchou,tak i vlhkou krmnou dávkou.krmíme minimálné 5x denně.Osobně doporučuji ráno, než se jde do práce,podávat štěněti vlhkou  skladbu stravy(vařené kuřecí maso, krmnou kapsičku,štéňecí konzervu,pribiňáček..),po příchodu z práce podáváme opět vlhkou stravu a večer také.Po celý zbytek dne doporučuji nechat štěněti v misce suché granulované krmivo,aby si mohlo zobnout vždycky,když bude mít chuť,podle své potřeby.Nesmíme zapomenout na stálý přísun čisté čerstvé vody.

U starší čivavy doporučuji krmit už jen 2x denně,ráno a večer.U mnoha značek granulí je již kompletní suchá strava v krmné dávce, můžeme ale také kombinovat s vlhkou stravou,záleží na každém z nás a pokud by bylo něco v nepořádku,poznáme to na tuhosti stolici.

 

Vodítko a obojek

pro malé rasy , jako je právě čivava, je nejvhodnější postroj,nebo kšírky,vodítko by mělo být pevné a pohodlné do ruky.V zimním období můžeme pořídit i teplejší obleček.

 

Pelíšek

pejsek bude potřebovat i svoje místo,kde se bude cítit bezpečně a pohodlně, a na které ho budete moci poslat,třeba typu kukaň a pod

 

Hygiena

Psí šampon,karáč,roztok na čištění uší...čivava podle mého názoru patří mezi plemena,která zase nejsou tak náročná na to,aby vypadali skvěle.

 

Cestovní tašku nebo přepravku

Pro cestování autem,nebo MHD budete potřebovat cestovní tašku nebo přepravku pro Vaši i pejskovo bezpečnost.

 

Hračky

doporučuji hračku typu ´´uzel´´ nám vyhovuje nejvíc

Kolik má sníst štěňátko čivavy??

 

Štěňátko by mělo jíst tolik,kolik sní.Není pravda,že když se sníží dávka potravy,štěňátkto pak tolik nevyroste a pod.,naopak může dojít až ke zdravotním problémům.Velikost a váha štěňátka je geneticky daná již od rodičů a pěkně napapaný pejsek je spokojený pejsek :)Váha štěňátka v osmém týdnu by neměla přesáhnout 1kg dle standardu.

 

Toaleta

Čivava je plemeno,kterému můžeme pořídit , stejně jako kočičce,bedýnku s kočkolitem.V době nepřítomnosti bude mít možnost si odskočit,kam má.Umíte si představit,že se vám právě chce a nemáte kam si dojít?....radím kočkolit pro případy nouze :)   

 

Aby štěňátko nekonalo potřebu kde se mu zachce,je třeba se mu řádně věnovat.Proto je dobré pořizovat si pejska v době,kdy víme,že na sebe budeme mít čas.

(např. v pátek máme-li o výkendu volno v práci)

základní pravidla:

- po probuzení

- po jídle

- viditelně nápadné čichání a hledání čehosi

- před odchodem

- při příchodu

jakmile už potřebu začne vykonávat a vy jej načapáte,je třeba pejskovi důrazné vysvětlit,že to NESMÍ a okamžitě ho jít dovyvenćit ven.Venku ho řádně pochválit.Pokud ale přijdete již k hotové loužičce a štěně u ní už není,je zbytečné se na něj zlobit,protože nepochopí,proč jste na něj zlí.

Značkování

 

Mě se osvědčilo používat dětskou papírovou plenku...mám jistotu,že je to kde být může ,ale při každém náznaku ´´akce´´ ho upozorním,že to doma NESMÍ,

výsledek se objeví za pár ní :) 

 

 

logo

stáhnout mp3